Vandens siurbliai

Vandens siurblys – įtaisas, be kurio daug pramonės šakų ir verslų susidurtų su didelėmis problemomis. Visų pirma – įprasti vartotojai bei žmonės netektų prieigos prie švaraus vandens, nuotėkos nebūtų perkeliamos ir valomos, neveiktų ne tik didžioji dalis vandentiekio, bet ir daug aplinkinės infrastruktūros. Dėl šių ir dar daugelio kitų priežasčių vandens siurbliai yra reikalingi jūsų, mūsų ir visų kitų žmonių gyvenime bei darbe. XXI a. technologijos tiek

Vandens siurblys – įtaisas, be kurio daug pramonės šakų ir verslų susidurtų su didelėmis problemomis. Visų pirma – įprasti vartotojai bei žmonės netektų prieigos prie švaraus vandens, nuotėkos nebūtų perkeliamos ir valomos, neveiktų ne tik didžioji dalis vandentiekio, bet ir daug aplinkinės infrastruktūros.

Dėl šių ir dar daugelio kitų priežasčių vandens siurbliai yra reikalingi jūsų, mūsų ir visų kitų žmonių gyvenime bei darbe. XXI a. technologijos tiek pažengė, kad Technobaltic.lt gali pasiūlyti platų, net septynis paviršinių siurblių ir tris panardinamų siurblių tipus visiems savo klientams.

Tų tipų vandens siurbliai skirstomi dar skirstomi į dvi pagrindines grupes: paviršiniai ir panardinami.

Panardinami pagal paskirtis ir konstrukciją skirstomi:

 • Drenažiniai;
 • Fekaliniai, nuotekų;
 • Giluminiai.


Paviršiniai pagal paskirtis ir konstrukciją skirstomi:

 • Horizontalūs monoblokiniai;
 • Horizontalūs konsoliniai;
 • Vertikalūs ir horizontalūs daugiapakopiai;
 • Dvipusio įėjimo;
 • Cirkuliaciniai;
 • Sąvisiurbiai;
 • Fekaliniai, nuotekų ir drenažiniai.

Išcentriniai vandens siurbliai

Darbo ratas
Dažniausiai išcentrinių vandens siurblių darbo ratai yra pagaminti iš lieto ketaus arba bronzos.Rečiau, bet pasitaiko, jog jie daryti iš plieno ir ypatingais atvejais - švino, kaučiuko, ebonito, keramikos. Nuo darbo rato konstrukcijos, jo pagaminimo technologijos ir kokybės tiesiogiai priklauso siurblio naudingumo koeficientas ir kavitacinis atsparumas. Ketinių darbo ratų maksimalus leistinas greitis yra 40-50 m/s, tuo tarpu bronzinių darbo ratų- 80 m/s. Įrengimų darbo rato greitį riboja medžiagos patvarumas.Kuo medžiaga tvirtesnė ir patvaresnė, tuo darbo greitis gali būti didesnis.Vandens siurbliai ir savo kaina dažnai atspindi konstrukcines medžiagas bei technologiją. Kuo kaina didesnė, beveik be išimčių, tuo ir tvirtesnė konstrukcija.

Darbo ratai gali būti atviro arba uždaro tipo. Darbo rato mentelės gali būti cilindrinės arba erdvinės su dviejų plokštumų išgaubtumu. Atviro tipo darbo ratai, kaip taisyklė yra naudojami procesuose, kur nedidelis spaudimas bei tirštiems ir užterštiems skysčiams pumpuoti. Šiuos darbo ratus lengva aptarnauti ir valyti. Paprastos konstrukcijos vandens siurbliuose naudojami uždaro tipo darbo ratai, nes siurbliai su atvirais darbo ratais negali pasiekti aukšto spaudimo. Uždaro tipo darbo ratai dažniausiai yra išliejami kartu su abiem dengiančiais diskais ir mentelėmis tarp jų, nors neretai pasitaiko ir kniedėmis sutvirtintų ar taškiniu būdu suvirintų darbo ratų. Tokie darbo ratai dažniausiai būna nedidelio diametro. Dideliuose vandens siurbliuose darbinės mentelės gaminamos iš štampuoto plieno ir po to yra užpilamos ketiniu apvalkalu. Darbo ratai ant vandens siurblio veleno yra tvirtinami vienu ar daugiau pleištais, rečiau ant sriegio.

Išcentrinių siurblių paskirtis

Išcentriniai vandens siurbliai skirti šalto ar karšto vandens arba kitų, panašaus klampumo skysčių, tokių kaip vanduo, perpumpavimui. Išcentriniai siurbliai yra paprastos ir labai patikimos konstrukcijos ir nereikalauja dažno aptarnavimo. Išcentrinius vandens siurblius patartina montuoti vietose,apsaugotose nuo tiesioginio atmosferos poveikio.

Išcentrinių vandens siurblių pritaikymas yra labai platus: buitis, pramonė, energetika, žemės ūkis, chemijos pramonė ir daugelis kitų sričių.

Velenas
Vandens siurblių velenai dažniausiai yra gaminami iš nerūdijančio plieno, legiruoto plieno su chromo, nikelio ir vanadžio priemaišomis. Siekiant apsaugoti įrengimų velenus nuo dėvėjimosi ar skysčių poveikio, jie yra apvelkami specialiais apvalkalais, o ypatingais atvejais velenai yra gaminami iš specialių rūšių plieno. Dėl didelių išcentrinių vandens siurblių veleno apsisukimų, jie yra apskaičiuojami kritiniam apsisukimų skaičiui. Velenai naudojami kieti, jei jų apskaičiuotas apsisukimų skaičius yra žemesnis už kritinį apsisukimų skaičių. Lankstūs velenai yra naudojami, kai jų apsukos yra aukštesnės už kritines. Lankstūs velenai vandens siurbliuose naudojami retai. Siekiant užtikrinti tolygų veleno ir ant jo sumontuotų dalių darbą, jie turi būti kruopščiai statiškai ir dinamiškai balansuojami. Net nedideli balansavimo netikslumai sukelia papildomą vibraciją, veleno deformaciją.

Sandarinimas
Sandarinimas yra naudojamas tarpui tarp korpuso ir jo veleno užkamšyti. Išorinis sandarinimas turi nepraleisti oro į siurblį, o vidinis sandarinimas- skysčių į išorę. Sandarinimas iš įsiurbimo pusės vyksta su vandens barjeru, kuris susideda iš žiedo, į kurį paduodamas skystis iš vandens siurblio, o tuo pat metu užkertamas kelias oro patekimui į siurblį. Jei siurbliai dirba aukštos temperatūros aplinkoje, tai sandarinimai būna su aušinimo kontūrais.

Guoliai
Vandens siurblių guoliai gaminami ketiniai su babito padengimu, tepimas- žiedinis, kartais su tepalo aušinimo kontūru. Taip pat plačiai naudojami rutuliniai ir ritininiai guoliai su skystu arba tirštu tepalu.

Korpusas
Dažniausiai vandens siurblių korpusai yra gaminami iš ketaus, bet kai darbinis slėgis yra didesnis nei 40-50 atmosferų, korpusai buspagaminti iš plieno. Jų vidiniai paviršiai turi būti kuo įmanoma lygesni, nes šiurkštūs paviršiai gali ženkliai sumažinti naudingumo koeficientą. Vandens siurblių korpusai gali būti vientisi, t.y. monolitiniai arba susidedantys iš atskirų sekcijų ir sujungti tarpusavyje varžtais.

Konsoliniai ir monoblokiniai siurbliai vandeniui

Konsoliniai vandens siurbliaiKonsoliniai išcentriniai siurbliai skirti švariam vandeniui kurio pH 6-9, o temperatūra nuo 0 iki +90°С pumpuoti, taip pat kitiems skysčiams pagal savybes, panašiems į vandenį. Kietų dalelių priemaišos neturi viršyti 0,1% viso tūrio.

Konsoliniai siurbliai vandeniui, iš esmės, yra paprasti išcentriniai siurbliai, kurių pagrindinė darbinė dalis yra darbo ratas.

Darbo ratas susideda iš dviejų diskų tarp kurių yra sparneliai. Sparneliai yra progresyviai vis labiau išlenkti į priešingą nei siurblio sukimosi kryptis, pusę.

Sukantis darbo ratui susidaro išcentrinė jėga, kuri išstumia skystį į išorę ir skystis išmetamas pro vandens siurblio išėjimo atvamzdį. Tuo tarpu darbo rato centre susidaro neigiamo slėgio zona, o tuo pat metu jo kraštuose- teigiamas. To rezultatas – skystis kryptingai juda iš įsiurbimo atvamzdžio į slėginę talpą.

Konsoliniuose siurbliuose sukimo momentas nuo variklio veleno yra perduodamas siurblio velenui per standžias sujungimo movas.

Šių vandens siurblių pagrindinis pranašumas yra paprastas aptarnavimas.

Monoblokiniai vandens siurbliaiMonoblokiniai skirti švariam vandeniui kurio pH 6-9, temperatūra nuo 0 iki +90°С pumpuoti, o taip pat kitiems skysčiams pagal savybes panašiems į vandenį. Kietų dalelių priemaišos neturi viršyti 0,1% viso tūrio.

Monoblokiniai siurbliai iš esmės yra paprasti išcentriniai siurbliai, kurių pagrindinė darbinė dalis yra darbo ratas.

Darbo ratas susideda iš dviejų diskų tarp kurių yra sparneliai. Sparneliai yra progresyviai vis labiau išlenkti į priešingą nei siurblio sukimosi kryptis, pusę.

Sukantis darbo ratui susidaro išcentrinė jėga, kuri išstumia skystį į išorę ir skystis išmetamas pro vandens siurblio išėjimo atvamzdį. Tuo tarpu darbo rato centre susidaro neigiamo slėgio zona, o tuo pat metu jo kraštuose- teigiamas. To rezultatas – skystis kryptingai juda iš įsiurbimo atvamzdžio į slėginę talpą.

Monoblokiniuose siurbliuose darbo ratas yra tvirtinamas tiesiogiai ant prailgintos variklio ašies.

Šių siurblių pagrindinis pranašumas yra kompaktiškumas.

Dvipusio įėjimo ir daugiapakopiai vandens siurbliai

Dvipusio įėjimo vandens siurbliaiDvipusio įėjimo siurbliuose įėjimo ir išėjimo atvamzdžiai yra siurblio apatinėje dalyje.

Šiuos siurblius patogu aptarnauti, nes nereikia atjunginėti vamzdyno ar demontuoti variklio su siurbliu.

Pakanka tik atsukti siurblio viršutinę dalį, kad galima būtų apžiūrėti darbo ratą ir veleną, o esant reikalui - juos demontuoti.

Daugiapakopiai vandens siurbliaiDaugiapakopiniuose siurbliuose skysčio srautas yra nuosekliai tiekiamas nuo vieno darbo rato prie kito. Darbo ratai yra sumontuoti ant vienos ašies, viename korpuse.

Dažnai daugiapakopių siurblių korpusai susideda iš atskirų sekcijų, kurių skaičius yra lygus darbo ratų skaičiui minus vienai, nes vienas darbo ratas būna sumontuotas priekinėje dalyje.

Keičiant šių sekcijų skaičių galima keisti siurblio spaudimą, nekeičiant jo našumo.

Kam gali būti pritaikomi vandens siurbliai?

Technobaltic.lt siūlomi įsigyti vandens siurbliai:

 • laistymui;
 • fontanui;
 • tvenkiniams;
 • sodui;
 • baseinui;
 • šuliniams.

Jeigu reikalingi vandens siurbliai kitiems poreikiams tenkinti – kreipkitės į mūsų specialistus ir jie patars kokį modelį bei įrenginį verta pirkti.

Kiek kainuoja vandens siurbliai?

Vandens siurblių kaina varijuoja priklausomai nuo to, kokio siurblio reikia, kokius poreikius turi patenkinti. Taip pat kainą įtakoja pasirinkto vandens siurblio našumas (efektyvumas) ir pritaikyti inžineriniai sprendimai. Kainos skirtumas tarp tos pačios paskirties siurblių paprastai indikuoja kokybę, našumą perpumpuojant vandenį bei automatizacijos lygį.

Renkantis vandens siurblį, svarbu nusistatyti kokį poreikį turite ir kokio efektyvumo (našumo) reikia Jūsų konkrečiu atveju. Našumas paprastai matuojamas kiekiu vandens, kurį vandens siurblys per valandą gali perpumpuoti. Kai žinosite poreikį, tuomet nusistatykite skiriamą biudžetą. Jei abejojate, kuris vandens siurblys geriausiai atitiks Jūsų individualų poreikį, mūsų parduotuvės specialistai visad padės ir patars išsirinkti optimaliausią variantą.

Kaip išsirinkti vandens siurblį?

Vandens siurbliai skiriasi savo funkcijomis ir naudojamu energijos šaltiniu. Taip pat svarbu žinoti kokio tirštumo vanduo (skysčiai) bus pumpuojami. Vieni siurbliai puikiai susitvarko su smėliu, purvu ir kitomis kietomis skystyje esančiomis priemaišomis, kiti gali pumpuoti tik nešvarų vandenį. Be to, renkantis poreikį patenkinantį vandens siurblį svarbu nuspręsti, ar reikalingas automatizuotas vandens siurblys (veikiantis nuolatos ir pats save reguliuojantis), ar pakanka įsigyti neautomatizuotą. Tai gi, svarbūs klausimai, kuriuos reikia atsakyti: Ką pumpuosiu vandens siurbliu? Kaip dažnai jį naudosiu? Kiek vandens (skysčių) per valandą turi perpumpuoti? Koks naudojamas energijos šaltinis atitinka mano poreikį? Kiek priežiūros ir dėmesio jam galiu skirti (rinktis automatizuotą ar neautomatizuotą?).

Kodėl gali sugesti vandens siurblys?

Vandens siurbliai gali sugesti dėl daugelio priežasčių. Dažnu atveju, siurbliai sugenda dėl netinkamo jo eksploatavimo ir tik labai retais atvejais dėl kitų priežasčių (gamybos defektai ir pan.).

Perkant ir prieš pradedant naudoti vandens siurblį būtina išsiaiškinti kokiomis sąlygomis jis veikia, kaip teisingai jį eksploatuoti. Rekomenduojama perskaityti instrukciją prieš pradedant naudoti techniką. Instrukcijose dažnai rasite kaip teisingai eksploatuoti techniką, kokių parametrų (spaudimo, elektros srovės ir pan.) reikia, kad būtų užtikrintas ilgalaikis siurblio naudojimas.

Dažniausi vandens siurblių gedimai:

 • Gali užšalti vanduo esantis siurblyje (minusinėje temperatūroje), dėl ko gali įtrūkti siurblio korpusas, hidraulika ar sujungimas.
 • Gali sugęsti siurblio valdymo slėgio relė, dėl patekusių nešvarumų, kontaktų korozijos (sutrinka siurblio įjungimas ir išjungimas).
 • Pažeidžiamas mechaninis sandariklis-riebokšlis, nes siurblys kurį laiką dirbo be vandens.
 • Kiti gedimai: plyšta hidroforo membrana, dėl nesureguliuoto oro slėgio; nešvarumai siurblyje, nesandarios ar šalčio paveiktos jungtys ir alkūnės.

Kodėl verta pirkti iš čia?

Iš čia verta pirkti todėl, kad vandens siurbliai yra viena iš mūsų specializacijų – visi Technobaltic.lt specialistai ne tik puikiai išmano veikimo principus, tačiau gali ir puikiai bei nešališkai patarti kokį įtaisą jums rinktis bus geriausia.

Platų siurblių asortimentą rasite mūsų el. parduotuvės kataloge, o apie kiekvieną įrenginį galėsite pasiskaityti plačiau. Patogi prekių filtravimo sistema leis viską rūšiuoti pagal:

 • Kainą (Tai, kokie vandens siurbliai perkami, neretai nulemia kaina)
 • Kitus parametrus (Našumas, spaudimas)
 • Arba abėcėlę (pagal pavadinimą)

Tokiu būdu nesunkiai galėsite surasti viską, ko norite ir ko ieškote tiesiog per keletą akimirkų. Paspaudę ant jus dominančios prekės būsite nukreipti į individualų prekės puslapį, o čia rasite techninės informacijos santrauką bei galėsite peržvelgti techninius prekės duomenis išsamiame gamintojo arba kito oficialaus partnerio kataloge.Tai labai naudinga kai ieškote tinkamo siurblio, tačiau variantų ratas yra labai platus, reikia jį susiaurinti. Greitai bei efektyviai tą padarysite vien naršydami Technobaltic.lt katalogą. Čia tik patys geriausi vandens siurbliai, jų kaina – puiki, o patikimumas – milžiniškas!

Jeigu jums kilo kokių nors klausimų, norite sužinoti daugiau apie konkretų produktą ar tiesiog jums yra reikalinga konsultacija prieš perkant – be dvejonių kreipkitės telefonu +370 614 14 584 ar el. paštu info@technobaltic.lt ir mūsų specialistai palengvins pasirinkimo procesą!