Fekaliniai, nuotekų siurbliai

Yra susidariusi nuomonė, kad fekaliniai siurbliai yra naudojami tik nuotekų šalinimo sistemose, bet tai ne visai teisinga nuomonė. Šio tipo siurbliai yra naudojami žemės ūkyje, įvairiose pramonės šakose techninio vandens ir nuotekų perpumpavimui, o taip pat drenažinėse sistemose. Aplamai fekaliniai siurbliai yra naudojami padidinto tankio ir klampos skysčiams, kurie gali turėti pakankamai dideliu kietų ir plaušinių priemaišų (skysčiams, turintiems plaušinių priemaišų naudojami siurbliai su smulk

Yra susidariusi nuomonė, kad fekaliniai siurbliai yra naudojami tik nuotekų šalinimo sistemose, bet tai ne visai teisinga nuomonė. Šio tipo siurbliai yra naudojami žemės ūkyje, įvairiose pramonės šakose techninio vandens ir nuotekų perpumpavimui, o taip pat drenažinėse sistemose. Aplamai fekaliniai siurbliai yra naudojami padidinto tankio ir klampos skysčiams, kurie gali turėti pakankamai dideliu kietų ir plaušinių priemaišų (skysčiams, turintiems plaušinių priemaišų naudojami siurbliai su smulkintuvais). Dėl šių priežasčių fekalinis siurblys (arba nuotekų siurbliai) gali būti naudojamas(-i) ir pavienių vartotojų, ir vandens valymo įmonių, ūkio subjektų ir taip toliau.

Buitiniai fekaliniai siurbliai yra rečiau sutinkami, tačiau kaimo vietovėse arba naujose gyvenvietėse, kur nėra pilnavertės prieigos prie kanalizacijos, jų įrengimu verta susirūpinti.

Kodėl fekaliniai siurbliai yra būtini?

Vandens valymas bei nuotekų šalinimas nėra tik pastangos atitikti taršos, ekologijos bei higienos standartus. Tai yra esminė švaraus geriamo, buityje ar pramoninėje veikloje naudojamo vandens tiekimo grandinės dalis. Vanduo, kurį vartotojai panaudoja, kanalizacijos vamzdžiais keliauja į pastotę arba valymo punktą, kur jis yra keleto ilgų procesų metu – išvalomas ir tada grįžta švarus, vėl paruoštas vartojimui. Užsistovėjęs nešvarus vanduo su nuosėdomis ir nešvarumais kelia riziką aplinkiniams žmonėms bei įrangai. Pramoniniai fekaliniai siurbliai leidžia įmonėms ir gamykloms teisingai bei etiškai valyti vandenį, pašalinti nešvarumus ir nuosėdas iš vandens. Juos įsirengti neretai yra būtina, todėl rekomenduojame nieko nelaukti ir kreiptis į mus!

Kaip teisingai pasirinkti nuotekų arba fekalinį siurblį?

Renkantis nuotekų siurblį ypatingą dėmesį reiktų atkreipti į perpumpuojamo skysčio sudėtį. Reikia žinoti ar skystyje bus kietų priemaišų ir kokio jos bus dydžio. Maksimalus kietų priemaišų dydis yra nurodomas siurblio techninėje charakteristikoje ir labai priklauso nuo įrenginio darbo rato konstrukcijos. Vienose veiklų srityse priemaišos gali būti gana smulkaus diametro (smėlis/maži akmenukai...), tačiau chemijos pramonėje, vandenvaloje arba srityse, kur gali susikaupti dideli nešvarumų kiekiai, jau gali prireikti ir smulkintuvo, kuris susmulkina dideles nuosėdas prieš leisdamas joms patekti į siurblį. Kitu atveju siurblys ir vamzdynai užsikemša, veikla stoja. Technobaltic visad turi gerų pasiūlymų norintiems įsigyti šiuos įrenginius. Fekaliniai siurbliai išpardavimas geromis kainomis.

Taip pat reikia žinoti kokio tipo siurblys jums tinkamiausias. Siurbliai yra šių tipų:

 • Paviršiniai, „sausai“ montuojami;
  Paviršiniai fekaliniai siurbliai montuojami nuotekų rezervuarų viršuje ir netoli jų, dažniausiai ant krašto. Į pačią talpą yra nuleižiamas įsiurbimo vamzdis. Pagal konstrukciją paviršiniai nuotekų siurbliai yra skirstomi:
  • Paviršiniai nuotekų siurbliai;
  • Paviršiniai savisiurbiai nuotekų siurbliai.
 • Pusiau panardinami;
  Pusiau panardinami fekaliniai siurbliai yra montuojami ant plūduro arba ant stacionarios montažinės aikštelės rezervuaro viršuje. Iš esmės šio tipo siurbliai labai panašūs į paviršinio tipo siurblius, tik juose viršūtinė dalis su varikliu yra montuojama „sausai“, o į skystį įleidžiama tik apatinė siurblio dalis, kurioje dažniausiai randasi darbo ratas. Šie siurbliai yra vertikalūs.
 • Panardinami.
  Panardinami fekaliniai siurbliai yra pilnai panardinami į perpumpuojamą skystį.
  Šio tipo siurbliai montuojami rezervuaro dugne ir yra nuleidžiami troso arba lyno pagalba. Fekaliniai siurbliai rezervuaruose yra pastatomi ant dugno, dėl to siurblys apatinėje dalyje turi specialias kojeles ar iš metalinio rėmo padarytą padą. Kitas pastatymo būdas- automatinė jungtis. Dėl to rezervuaro dugne yra pritvirtinamas metalinis padas- alkūnė. Prie jos yra jungiamas išmetimo vamzdis ir siurblio nuleidimo kreipiančiosios. Kreipiančiųjų pagalba siurblys yra nuleidžiamas į dugną, kur jis automatiškai susijungia su išmetimo vamzdžiu. Tai labai paplitęs ir populiarus panardinamų fekalinių siurblių montavimo būdas, nes norint pakelti ir vėl nuleisti siurblį, bei prijungti jį prie vamzdyno, nereikia ištuštinti rezervuaro.
  Panardinami fekaliniai siurbliai yra komplektuojami skysčio lygio plūdėmis. Jų pagalba siurblys dirba pilnai automatiniu režimu, be jokios žmogaus kontrolės.
  Panardinami nuotekų siurbliai pasižymi tyliu darbu, bei maža vibracija, todėl juos galima montuoti šalia gyvenamųjų pastatų arba net juose.

Teisingo naudojimo instrukcija bei eksploataciniai patarimai

Prieš tai, kol bus pradėtas naudoti fekalinis siurblys, būtina užpildyti skysčiu siurblį ir įsiurbimo vamzdyną, t.y. „nuorinti“ jį. Tai padarius tokio tipo siurbliai gali pasisiurbti skysčius iš 7-8m gylio. Tokių siurblių trūkumas yra tas, kad „nusiorinus“ įsiurbimo vamzdynui jį reikia vėl užpildyti, kitaip siurblys nepumpuos.

Savisiurbiai fekalinis siurblys šio trūkumo neturi. Šių siurblių konstrukcija yra tokia, kad įsiurbimo anga yra viršūtinėje korpuso dalyje. Tai padaryta dėl to, kad vieną sykį užpildžius siurblį skysčiu, jis jame lieka. Skystis siurblio korpuse yra panaudojamas vakuumo sudarymui įsiurbimo vamzdyne, todėl jų užpildyti skysčiu nereikia. Įjungus savisiurbį siurblį, jo korpuse esantis skystys pradeda judėti ratu ir specialios korpuso konstrukcijos dėka yra sudaromas vakuumas.

Traukiamas oras iš įsiurbimo vamzdyno yra pašalinamas per išmetimo angą. Kai oro įsiurbimo linijoje nebelieka siurblys pradeda veikti kaip paprastas paviršinis fekalinis siurblys.

Vienintelis šio siurblio trūkumas- esant žemai aplinkos temperatūrai, reikia išleisti skystį iš siurblio korpuso, kad jis užšalęs nesugadintų siurblio.

Siurblių skirtumai pagal esamą darbo ratą

Nesvarbu kokio tipo, paviršinis ar panardinamas, yra nuotekų siurblys, pagrindines jo charakteristikas nulemia darbo rato konstrukcija ir tipas. Fekaliniuose siurbliuose dažniausiai naudojami sekančių tipų darbo ratai:

 • Vortex tipo darbo ratas. Jis veikia sūkuriniu principu. Darbo ratas yra sumontuotas giliai siurblio korpuso viduje ir besisukdamas sudaro skysčio sūkurį, tuo tarpu pats darbo ratas minimaliai kontaktuoja su perpumpuojama terpe. Todėl įmanoma pumpuoti skysčius, kurie turi didelio diametro priemaišas.
 • Momokanaliniai darbo ratai. Šie ratai pasižymi aukštu hidrauliniu naudingumo koeficientu ir mažomis energetinėmis sąnaudomis. Šiame darbo rate yra viena spiralės pavidalo mentelė. Tarpai tarp mentelės apvijų yra dideli, tai padeda išvengti plaušinių priemaišų apsivyniojimą.
 • Multikanaliniai darbo ratai. Šie ratai pasižymi aukštu hidrauliniu naudingumo koeficientu ir mažomis energetinėmis sąnaudomis. Šiuose darbo ratuose yra kelios mentelės bet atstumai tarp jų yra pakankamai dideli, todėl kietų priemaišų praeinamumas yra didelis.
 • Darbo ratai su smulkintuvais. Jie yra naudojami buities, popieriaus, tekstilės ir kitose pramonės srityse. Labai tinka pumpuoti fekalines nuotekas, įvairius stipriai užterštus skysčius su pluoštinėmis priemaišomis.
 • Darbo ratai su smulkintuvais tirštoms masėms yra naudojami žemės ūkyje, buityje, valymo įrengimuose ir kitose pramonės srityse. Darbo ratai skirti pumpuoti skystą mėšlą, dumblą, fekalines nuotekas ir įvairius stipriai užterštus skysčius su pluoštinėmis priemaišomis.

Jeigu iškilo klausimai apie kainas, įrenginio konstrukciją, inžinerinius sprendimus ar kitą Technobaltic produkciją, drąsiai kreipkitės telefonu +370 614 14 584 ar el. paštu info@technobaltic.lt. Nes pas mus dažnai vyksta nuolaidų programos, o fekaliniai siurbliai – išpardavimas!