Priešgaisrinės siurblinės
- Elektros generatoriai
- Vandens siurbliai
- Fekaliniai, nuotekų siurbliai
- Drenažiniai, purvo siurbliai
- Priešgaisrinės siurblinės
- Priešgaisrinės siurblinės su dvejais elektriniais siurbliais
- Priešgaisrinės siurblinės su dyzeliniais ir elektros varikliais
- Priešgaisrinės siurblinės su elektriniu ir slėgio palaikymo siurbliu
- Priešgaisrinė siurblinė su dyzeliniu ir slėgio palaikymo siurbliu
- Priešgaisrinės siurblinės su elektriniu siurbliu
- Priešgaisrinės siurblinės su dyzeliniu siurbliu
- Priešgaisrinės siurblinės su dvejais panardinamais elektriniais siurbliais
- Priešgaisrinės siurblinės su dvejais pusiau panardinamais elektriniais siurbliais
- Cheminiai siurbliai
- Naftos ir tirštų produktų siurbliai
- Vakuuminiai siurbliai
- Camlock jungtys
- Žarnos
- Uždaromoji vamzdynų armatūra
Nieko nera
Šiuolaikinėje statyboje vyrauja objektai, turintys didelius plotus, daugiaaukščiai, kuriais vienu metu naudojasi didelis skaičius žmonių. Esant tokiam intensyviam pastatų naudojimui, prioritetinė užduotis yra žmonių saugumas.
Gaisro kilimo pavojus yra vienas iš rimčiausių galimų pavojų, su kuriuo susiduria pastatų apsaugos tarnybos. Reagavimo greitis, organizuotumas ir dinamika yra pagrindiniai gelbėjimo operacijų veiksniai. Tenkinant pastatų saugumo, projektuotojų ir statybos normų reikalavimus yra diegiamos priešgaisrinės siurblinės stotys. Stotys gali būti montuojamos su trijų rūšių varikliais: benzininiais, dyzeliniais, elektriniais. Dažniausiai siurblinė padeda sutaupyti taip brangaus laiko gaisro metu. Kai reikėtų lakstyti pirmyn atgal semiant viską kibirais, prie stoties pritaisyta žarna leis lengviau užgesinti įsiplieskusią liepsną.
Gesinimo stotis ir jos koncepcija, kurios skirtos stacionarioms gesinimo sistemoms, atsirado kaip atsakas į taisyklių pakeitimus, reglamentuojančių priešgaisrinės apsaugos sąlygas. Iki gesinimo stočių atsiradimo, priešgaisrinės stotys vaidmenį atlikdavo prietaisai primenantys slėgio pakėlimo stoteles arba hidroforus, su vieninteliu skirtumu, kad jie naudodavo kitokį valdymo algoritmą ir kitokių tipų vandens siurblius.
Specifinė daugiamodulinė stotis, kuri sukomplektuota iš kelių vandens siurblių, aprišimo armatūros, valdymo – kontrolės automatikos ir užtikrina garantuotą ir stabilų vandens tiekimą reikiamu kiekiu ir slėgiu į gaisro židinį, vadinasi priešgaisrinė siurblinė arba stacionari gesinimo stotis. Šios stotys pakeitė morališkai pasenusius hidrantus. Gesinimo stotis- tai pilnai autonominis įrengimas, turintis bendrą rėmą. Šiuos priešgaisrinius modulius patogu transportuoti, montuoti ir aptarnauti.
Gesinimo stoties darbo principas:
- Priešgaisrinės siurblinės automatinis paleidimas pagrįstas iki minimalaus nustatyto slėgio kritimo priešgaisriniame vandentiekyje.
- Įsijungia pagalbinis slėgio palaikymo siurblys, bet jei jis nepajėgus atstatyti reikiamą slėgį vamzdynuose, tada automatiškai paleidžiamas pagrindinis priešgaisrinis vandens siurblys.
- Jei priešgaisrinė siurblinė sukomplektuota keliais vandens siurbliais, tai jų paleidimas remiasi kaskadiniu principu, t.y. siurbliai paleidžiami vienas po kito.
- Vandens siurblių paleidimas gesinimo siurblinėse pagal EN12845 standartą pagrįstas automatiniu principu, o siurblių išjungimas yra rankinis, t.y. siurbliai tieks vandenį iki tol, kol jie nebus išjungti atitinkamo personalo.
Vienas iš būdingų bruožų- tai bendras rėmas, ant kurio sumontuotas visi gesinimo stoties komponentai. Didelės gesinimo stotys turi rėmą iš kelių modulių. Tokiu būdu yra palengvinamas siurblinės transportavimas ir montavimas.
Priešgaisrinės siurblinės sujungtos su vandens rezervuarais ir priešgaisriniais paskirstomaisiais vamzdynais, sudaro patikimą vandens tiekimo sistemą gaisro atveju. Gesinimo stotys yra gaminamos remiantis EN12845 standarto reikalavimais. Kai kuriais atvejais siurblinės gali būti papildomai pritaikytos VdS arba NFPA standartams.
Gesinimo stotys, didelio funkcionalumo dėka, yra naudojamos „šlapio“ ar „sauso“ tipo priešgaisrinio vandentiekio sistemose arba sistemose su putų gesinimu. Plataus pritaikymo dėka, gesinimo stotys plačiai naudojamos įvairiuose objektuose:
- prekybos centruose,
- požeminiuose ir daugiaaukščiuose garažuose,
- sandėliuose,
- ofisuose,
- visuomeninės paskirties pastatuose.
Įrenginiai būna įvairių komplektacijų: su elektriniais arba dyzeliniais siurbliais, atviro arba konteinerinio tipo, vieno arba kelių modulių.
Pagrindinės konstrukcinės savybės:
- Vieno arba kelių modulių sistemos, kurios palengvina ir paspartina įrenginio transportavimą ir montavimą objekte;
- Siurbliai su VdS leidimu skirtais naudoti priešgaisrinėse sistemose;
- Platus siurblių hidraulinių charakteristikų diapazonas;
- Vandens siurblių pavarų universalumas- elektros varikliai, dyzeliniai varikliai arba mišrios šių pavarų sistemos;
- Apgalvoti ir išbandyti konstrukciniai sprendimai, kurie palengvina gesinimo stoties eksploataciją ir aptarnavimą;
- Atskiri valdymo skydai kiekvienam priešgaisriniam siurbliui, kurie padidina funkcionalumą ir supaprastina valdymą bei eksploataciją;
- Standartizuota priešgaisrinės stoties siurblių valdymo skydų schema ir lengvas priėjimas prie skydo mazgų;
- Slėgio palaikymo siurblys sumontuotas ant bendro rėmo su pagrindiniu siurbliu;
- Išbandyti ir funkcionalūs automatikos sprendimai, kurie garantuoja nepertraukiamą ir ilgalaikį priešgaisrinių siurblių darbą;
- Pastovus konstrukcijos ir technologijų tobulinimas užtikrina patikimą ir efektyvų gesinimo stoties darbą;
- Priešgaisrinė siurblinė gali būti pagaminta atsižvelgiant į konkretaus projekto reikalavimus (gabaritinių matmenų pritaikymas, hidroforų talpos parinkimas, vandens siurblių užpildymo talpų litražo parinkimas ir t.t.);
- Nedidelis svoris ir matmenys;
- Gesinimo stoties dažymas milteliniu būdu apsaugo metalines elementus nuo korozijos.
Gesinimo stoties efektyvus ir stabilus darbas neįmanomas be pagalbinių sistemų pagalbos, kurios taip pat turi atitikti griežtoms atitinkamų normų reikalavimams. Jeigu turite klausimų apie priešgaisrinę siurblinę ar norite gauti daugiau informacijos, nešališką konsultaciją bei geriausius kainos pasiūlymus – kreipkitės į Technobaltic.lt telefonu +370 614 14 584 bei el.paštu info@technobaltic.lt